м. Переяслав
+38 050 414-2255
pereyaslavdent1@gmail.com

Про канали та їх лікування

Стоматологічна клініка у м.Переяслав

Чому ми так багато уваги приділяємо лікуванню каналів? Давайте, розбиратися.
Будь-який зуб дорослої людини має від 1 до 6 каналів. Це не просто “тонель” від поверхні зубу до його кореня, це – складна система з великою кількістю відгалужень, завдяки якій в зуб проникають артерії, які доставляють всі необхідні речовини. Містить вени, пульпу, а також нерви.
Коли процес руйнування зубу зайшов далеко, виникає запалення: пульпіт або періодонтит. У такому випадку лікар-стоматолог має дістатися осередку запалення для його лікування – саме по каналах.
Та якщо зуб – це видима поверхня, то канали та корені знаходяться у десні, відтак робота по каналах є, за суттю, робою всліпу. Якщо канали повністю проліковані та правильно закриті, так само як закрита, тобто реставрована або запротезована, видима поверхня зубів, то такий зуб не болить, не є провідником тепла та холоду і слугуватиме ще довгі роки.
Але! Якщо канал запломбований не повністю або занадто, якщо запалення не проліковане, то такий зуб є бомбою уповільненої дії.
Для лікування каналів, або для ендодонтичного лікування, лікарю потрібно мати достатній досвід, та багато-багато терпіння. Адже це є кропіткий ручний труд – та якщо ендодонтичне лікування було поверхневим, то чекайте на швидке погіршення ситуації, аж до повної втрати зубу.

Дуже просимо вас звертати увагу на такі фактори:
Чи проводив лікар рентген-дослідження під час ендодонтичного лікування?
Скільки часу це зайняло?
Чи використовував лікар апексолактор?

Рентген дослідження, час та апекслокатор

Перед лікарем-стоматологом стоїть задача розширити, добре вимити та запломбувати канали зубів. Чим більше каналів, тим довшим має бути лікування.
Проводиться воно у декілька етапів: спочатку канали розширюються механічним способом, далі – промивання лікарським засобом, який має залишатися у каналі 30-40 хвилин, потім ультразвуком. Промивання – важливий етап, під час якого з каналів видаляються органічні залишки, тобто те, що було в середині зубу – пульпа. Якщо канали погано промиті, то саме ці залишки спричинять нове запалення у найближчому майбутньому.
Але ж канали – це не просто так. Від основного каналу може бути безліч розгалужень, як гілки на дереві. І дістатися до них інструментом неможливо, а саме тому промивання лікарським матеріалом та ультразвуком відіграють величезну роль.

Коли ж канали пройдені, лікар має повністю заповнити їх стоматологічним матеріалом: не більше і не меньше.
Якщо канал не повністю розкритий, погано промитий, недостатньо або занадто запломбований, то такий зуб – бомба уповільненої дії. І такому зубу жити залишається недовго.
Тепер лікарю у роботі допомагають рентген та апекслокатор.
Завдяки рентгену лікар може визначити потрібний рівень глибини, ввівши інструмент, зафіксувавши глибину каналу та зробивши знімок.
А апекслокатор – це такий собі електронний девайс, який допоможе лікарю під час пломбування каналу. Іноді його порівнюють з парктроніком: якщо глибина пломбування недостатьня або надмірна, він подасть сигнал.

А тепер давайте продумаємо разом.
Час, який ви проводите у кріслі, має значення?
Наявність спеціального обладнання, такого, як сучасний рентген-апарат та апекслокатор, має значення?
Кількість лікарських засобів для якісного промивання каналів має значення?
Стерильність інструментів має значення?
Ви хочете зберегти зуб?

Якщо ви хоча б на 2 з цих питань дали відповідь “так”, то вибір лікаря має бути для вас очевидним.

Тож, на коли вас записати на прийом?